مجموعه چرم شروین شما را به خرید بهترین محصولات چرم دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کارخانه تولید انواع پوست چرم

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع پوست چرم حیوانات چیست؟کارخانه تولید انواع پوست و چرم

انواع پوست چرم کدام است و از چه حیواناتی تولید میشود؟ کارخانه های بزرگ تولید پوست چرم در کشور کدامند و چگونه باید با آنها در ارتباط بود؟ در ادامه قصد داریم به این مباحث پاسخ دهیم.
پوست بافتی است که در لایه بیرونی بدن حیوانات و حتی انسان ها وجود دارد و کل اعضای بدن را از محیط بیرونی جدا میکند . در واقع پوست ها محافظ بدن در برابر خطرات ناشی از گرما، سرما، ورود میکروبها و غیره هستند. این لایه ها محافظ در حیوانات مختلف، منطبق با شرایط زندگی حیوان متفاوتند و ویژگی های خاصی پیدا میکنند. مثلا حیوانات که بدن و چثه بزرگ تر دارند، پوست کلفت تر و محکم تری نیز دارند و یا موجوداتی که در مناطق سرد زندگی میکنند، پوست آنها لایه چربی خاصی دارد که باعث محافظت در برابر سرما میشود.

انواع پوست چرم حیوانات چیست؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، هر موجودی لایه محافظتی مختص به خود را دارد که از بدنش در برابر تهدیدات خارجی محافظت میکند. و این تهدیدات بسته به موقعیت زندگی و شرایط آب و هوایی منطقه، متفاوت است. در مقوله چرمسازی یا به اصطلاح دباغی، پوست حیوانات مختلف بعد از کشتار از بدنشان جدا میشود و طی مراحل مختلف دباغی با شسته شده، آهک دهی و آهک زدایی میشود و با ترکیب با مواد گیاهی و شیمیایی به صورت چرم در می آید. در فرایند فوق پوست از حالت فساد پذیری و لاشگی خارج شده و به صورت فساد ناپذیر و پایدار و نیز منعطف در می آید. انواع پوست چرم تولید شده بر اساس نوع حیوان متفاوت است و در رده بندی های مختلف در می آید. عمده حیواناتی که معمولا از پوستشان استفاده میشود و مناسبترین پوست ها را دارند. عبارتند از:

  1. پوست گاو،زرافه و بوفالو
  2. پوست بز و گوسفند
  3. پوست شترمرغ
  4. پوست ماهی و سوسمار
  5. و …

اگر به این روند دقت کرده باشید ردبندی فعلی که ما انجام دادیم و اکثرا هم انجام میشود بر اساس ضخامت پوست است که از شماره ۱ تا شماره ۴ پوست ها از کلفت به نازک تقسیم شدند. و هر رده در زمینه تولید محصول خاصی کاربرد دارد.

کارخانه پوست چرم

کارخانه تولید انواع پوست و چرم

به دلیل پر سود بودن این چرمسازی و گران بها بودن این محصول، کارخانه های پوست چرم متعدد و بزرگی در سراسر کشور به تولید پوست چرم مشغواند. که هر کدام تمایندگان فروش و عرضه مربوط به خود را دارند. از این رو برای ارتباط با این مراکز میبایست با نمایندگی های آنها در ارتباط بود. برای اطلاع از آدرس و مشخصات این مراکز لطفا با ما در ارتباط باشید تا به سهولت به اهداف خود دست یابید.

منبع: بازار چرم ایران

فاطمه مفیدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه چرم شروین شما را به خرید بهترین محصولات چرم دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید